Özcan Deniz isyan etti: Zalimlik bu sene de sahnelendi

Leila

Global Mod
Global Mod
Şarkıcı ve oyuncu Özcan Deniz oğlunun doğum gününü toplumsal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarla kutladı. Deniz, çabucak akabinde eski eşi Feyza Aktan’a ateş püskürdü. Deniz, “Zalimlik bu sene de sahnelendi” diyerek Aktan’ın, haftalardır oğlunu kendisinden kaçırdığını ileri sürdü.

Özcan Deniz ile Feyza Aktan, 2018 yılında nikâh masasına oturmuş, bir ay daha sonra da oğulları Kuzey dünyaya gelmişti. Çift, şiddetli geçimsizlik niçiniyle 2019 yılında mutabakatlı olarak boşanmıştı. Kuzey’in velayeti anne Aktan’a verilmişti.

İkilinin içinde vakit içinde çocuk krizi yaşandı. Özcan Deniz eski eşinin oğlunu kendisine göstermemekle suçlamış, Aktan ise Deniz’den şiddet gördüğünü söyleyip mahkemeye başvurmuştu. Şiddet cürmünden yargılanan müzikçi, davadan beraat etmiş ve Aktan’ı affettiğini belirtmişti.

Dün ise yeni bir gelişme yaşandı. Özcan Deniz, oğlu Kuzey’in evvelki doğum günlerinde olduğu üzere bu sene de kendisine gösterilmediğini sav etti.

“BİR GARİBANIN OĞLU OLSAYDIN KAPIMA BIRAKMIŞLARDI”

Instagram hesabından eski eşine reaksiyon gösteren Deniz, “Zalimlik bu sene de sahnelendi” diyerek şu açıklamaları yaptı:

* Birebir oyun yine sahnelendi. bir daha aylardan nisan, bir daha sen benden uzaklara kaçırıldın ve bir daha berbatlar kurulu bir şeylerin peşinde! Muhtemelen geçen yıl olduğu üzere, Anneler Günü için de bir Instagram gösterisi hazırlanıyor.

* Zira mağduru oynamanın tadına varıldı. Sonuç alamadıkça seni kullanmaktan bir adım bile geri atmadan birebir sineması yine tekrar oynuyorlar.

* Daha evvelki oyun; beni velayet davasından geri çekmek içindi, artık ise işledikleri cürümlere göz yummamı sağlamak. Aslında affetmiştim. Lakin galiba hedef beraberinde haber olmayı da sağlamak (çünkü geçen sene çalışmıştı bu) ve ulaşılamayan maksatlara ulaşmak! Bunun için de herkesi epey hoş kullandılar. Sessizliğimi ve çaresizliğimi de sonuna kadar sömürdüler. Senin tek cürmün benim oğlum olman. Bir garibanın oğlu olsaydın oldukcatan seni kapıma bırakıp kayıplara karışmışlardı.

“AYNI SİNEMA OYNANIYOR”

* Olağan kurallarda 5 metre bile yakınıma yaklaşamayacak insanlara bu cüreti ben verdim. O denli ki, senin gözünün önünde babana tekme tokat girişecek kadar, taraflı programlara çıkıp şuursuzca ‘tekrar olsa tekrar yaparım’ diyerek tehdit edecek kadar, senin tek hayat garantin olan babanın 30 yıllık mesleğini ve emeğini iftiralarla bitirmeye çalışacak kadar, kanunları, haklarımızı, senin menfaatlerini hiçe sayıp götürecek kadar cesaretlendiler.

* Benim onayım ve haberim olmadan seninle bağlantımızı çıkmaza sokacak kadar uzağa, bir bilinmeze sürüklediler. Daha doğrusu taşındılar. Ve giderken değil, gittiğinizde bana haber verildi. Samimiyetsiz yeterli niyet davranışları sergileyerek, işlenilen hatası hafifçeletmeye çalışıyorlar. (İstediğin vakit gelip gorebilirsin v.s)

* Seni oradan alarak otellerde, sana ilişkin olmayan odalarda ve ortamlarda görmemi sağlamaya çalışıyorlar. bu biçimde olsun ki tekrar gittiğimde otele gitme fikri ‘senin benimle gelmeni engellesin’ diye. Bana en azından bir hazırlık yapma bahtı bile tanınmadı. Ve orada seni almaya gittiğimde, senin yanında ne üzere bir hücuma uğrayacağım aşikâr değil. Çok aşikâr oraya çekilmeye çalışılıyorum. Ben burada, odanın olduğu, oyuncaklarının olduğu, arkadaşlarının ve seni seven onca insanın olduğu meskeninde bekliyorum oğlum seni. 3 haftadır bakılırsamiyorum seni. Senden özür diliyorum bu hamaseti onlara taa baştan verdiğim için. Evvel doğum günü hazırlıkların bana ‘göndereceğim’ diye yaptırıldı, daha sonra kanunlara ve bize verilen haklara bile karşı gelerek gdolayıldün. Tıpkı geçen doğum gününde yapıldığı üzere. Dedim ya tıpkı sinema oynanıyor.

“DAĞ BAŞI’ DENİLEN YER…”

* Okula yazdırdım, okuldan alındın ve daha sonra ‘bizi konuta hapsettin’ diye akla ziyan münasebetler gösterildi. Hedef kendilerine otomobil aldırtmaktı. Yani mal talebiydi. Alırdım sorun değil fakat ‘oğlumun kemerini bağlamadan otomobile bindiremezsin’ dediğimde bana alaycı iletiler attılar. Ben senin güvenliğini tehlikeye atarak bunu yapamazdım.

* Birfazlaca ailenin hayalini kurup oturamadığı konuta ‘dağ başı burası’ dendi ve gdolayıldün. Bu ‘dağ başı’ denilen yer babanın ve biroldukça kuzeninin oturduğu, deniz düzeyinde, her türlü muhtaçlığının (okul ve hastanen de dahil) yürüme arasında olduğu uygar ve imkanlarla dolu, kent büyüklüğünde bir yer.

* Kaç Babalar Günü’müz, 23 Nisan’ımız, bayramımız ve kaç doğum günümüz katledildi hepsi defterimde yazıyor oğlum. Keşke bu biçimde olmasaydı ve keşke herkes hissesine düşeni yaşayıp seni memnun etmek için benim kadar çıkarsız uğraşsaydı.

“MUTLU YAŞLAR OĞLUM”

* Lakin artık üzülmüyorum. Hatta hüzünlü de olsam ‘mutluyum’ zira bu zalimlikler seni ve beni daha memnun günlere hazırlıyor. Ben bir daha daima olduğu üzere adalete inanıyor ve yerini bulacağı günü bekliyorum. Senin haklarını korumak için o mahkeme kapılarında hazır bekleyeceğim. Seni fazlaca ancak epeyce seviyorum oğlum keyifli yaşlar.

* Hiç duyar kasmayın. Kimse ilgilenmek zorunda da değil. Hak hukuk tanımadan, ne olup bittiğini bilmeden, benim sessizliğimi de fırsat bilip cesaretlendirdiğiniz için siz de en az benim kadar hatalısınız. (Lafım herkese değil. Bilen biliyor) Ben oğlum kullanılarak oynanan bir oyunu bozmaya çalışıyorum. Burada oğlunu müdafaaya çalışan bir babadan öte biri…