Kedisinin tüylerine kına yakan Yıldız Tilbe’ye reaksiyon yağdı

Leila

Global Mod
Global Mod
“Saldırgan köpekleri zehirleyin” kelamlarından dolayı geçen günlerde savcılığa tabir veren müzikçi Yıldız Tilbe, şimdi de kedisinin tüylerine kına yaktı.

Yıldız Tilbe, 12 Mart’ta Twitter hesabından yaptığı paylaşımda sokak köpekleriyle ilgili “Saldıran köpek kümelerine bulundukları bölgenin halkı zehirli et versin, hepsi gebersin, insan parçalamak nedir ya” sözünü kullandı.

Paylaşım daha sonrası birtakım hayvanseverler ile hayvan haklarını koruyan kurumlar, Yıldız Tilbe hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata duyurusunda bulunurken, Tilbe de kendisine hakaret edildiğini sav ederek ortalarında ünlülerin de bulunduğu 26 kişi, 11 kurum hakkında şikayette bulundu.

Geçen hafta da İstanbul Adalet Sarayı’na giderek söz veren Yıldız Tilbe, bu sefer konutunda beslediği kedisinin tüylerine kına yaktı.

“Şimdi bunun saçı tam benim istediğim renk olacak” diyen Tilbe, kedisinin fotoğraflarını da Twitter hesabından paylaştı.

Yıldız Tilbe yansıların akabinde şu açıklamayı yaptı: “Fikir ayrılığı olan yerde beşerler hakaret etmezler, ‘ben o denli değil şu biçimde düşünüyorum’ derler. her insanın fikri kendini bağlar. Ortak noktalarda tıpkı düşünülür yahut düşünülmez. Ruhsal meselelerim yok Allah’a şükür. Meselelerimin psikoloji var farklı farklı.”