“Annemin ölümü büyük bir boşluk bıraktı”

Leila

Global Mod
Global Mod
Prens Harry, 36 yaşında, genç yaşta ve trajik koşullar altında annesini kaybetti. Prenses Diana (1961-1997) paparazzilerden kaçarken Paris'te bir araba kazasında öldüğünde henüz on iki yaşındaydı; bu, günümüzde de etkisini koruyan travmatik bir tarihtir. Harry şimdi de bir ebeveynini veya sevdiği birini Kovid-19 nedeniyle kaybetmeyi konu alan özel bir çocuk kitabına katkıda bulundu: “Hospital by the Hill” bir hastanede ön saflarda çalışan, annesinin kaybıyla uğraşan bir çocuğun hikayesini anlatıyor Corona'nın.

Harry annesine: “Ona sonsuza kadar tutunabilirsin”

Önsözde Harry okuyucularıyla hassas bir şekilde iletişim kuruyor: “Bu kitabı okuyorsanız, belki de sevdiğiniz birini kaybetmişsinizdir. Keşke şimdi sana sarılabilseydim. Ve umarım bu hikaye sizi rahatlatır ve yalnız olmadığınızı bilmenizi sağlar.” Sonra Dük annesinden bahseder: “Küçük bir çocukken annemi kaybettim. O zamanlar buna inanmak ya da kabul etmek istemedim ve bu bende büyük bir boşluk bıraktı.” Ancak Harry kaybı bildirmekle yetinmiyor, cesaretlendirmek istiyor.

Hill'deki Hastane, bir gencin ve ön saflarda çalışan annesinin kaybının hikayesini anlatan, oluşturduğumuz bir kitap.

Bu kitapları Birleşik Krallık'ta bu şekilde etkilenen tüm çocuk veya gençlere ücretsiz olarak sağlıyoruz.

Bağlantı bio'da. pic.twitter.com/efkxyrWUfR

— Tepedeki Hastane (@ByHospital) 19 Mart 2021
Ve böylece prens rahatlatıcı bir düşünceden bahsediyor: “Nasıl hissettiğini biliyorum ve seni temin ederim ki zamanla bu boşluk çok fazla sevgi ve destekle dolacak.” Ve herkes çok farklı tepkiler verse bile Başa çıkmak için Birisini kaybettiğimizde, diye devam ediyor Harry, inancına güveniyor. Ölümü ortadan kaldırmıyor ama katlanılabilir kılıyor: “Bana, bir ebeveyn cennete gittiğinde onun ruhunun, sevgisinin ve anılarının yeryüzünde, aramızda kalacağı söylendi. Onlar her zaman yanınızdadır ve onları sonsuza kadar tutabilirsiniz. Bunun doğru olduğunu düşünüyorum.”

Simon Says adlı yardım kuruluşu, bir yakınını koronavirüs nedeniyle kaybeden tüm çocuklara Hospital by the Hill kitabını ücretsiz dağıtıyor. Moda dergisi Harper's Bazaar'da yazar Chris Connaughton şöyle açıklıyor: “Zor ve korkunç ölüm zamanlarında bağlantı, destek ve umut sağlamak istedim. Sussex Dükü'nün bu projeyi desteklemesi ve açık, sıcak ve dürüst sözlerini ülke çapındaki çocuklarla paylaşması da büyük bir onur ve gençlere bir hizmettir.”