Yaşlı kadın haftalardır taciz ediliyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Ev
panorama
Schuhbeck’in numarasında bağlantı yok: Yaşlı vatandaş haftalardır taciz ediliyor

Münihli 90 yaşındaki “Haftalardır, her gün sayısız insan beni arıyor ve Alfons Schuhbeck ile konuşmak istiyor” diyor. Ne oldu?

Manuel Almeida Vergara

“Bu hiç yok”: Alfons Schuhbeck şaşırıyor.imago

Yaşlı kadının telefonu hiç susmuyor. Ve bu haftalarca. Resmin Münih yerlisi “Beni tamamen deli ediyor” dedi. “Benim bu beyefendiyle hiçbir ilgim yok, 90 yaşının üzerindeyim ve bu telefon numarasını 50 yılı aşkın süredir kullanıyorum.” Ne oldu?

TV şefi Alfons Schubeck, web sitesinde yanlış bir telefon numarası, yani Münih’ten son sınıf öğrencisinin telefon numarasını ve görünüşe göre birkaç kez vermiş. O zamandan beri sürekli aramalarla taciz ediliyor. Kadının “Haftalardır beni her gün sayısız insan arıyor ve Bay Schuhbeck ile konuşmak istiyor” dediği aktarılıyor.

Telefon numarası, şefin web sitesinde künyede yer almaktadır ve ayrıca Schubeck’in baharat dükkanları ve bir aşçılık okulu için bir irtibat numarası olarak listelenmiştir. Hatayla karşı karşıya kalan şef, hiçbir fikri yokmuş gibi davranır. Fotoğrafın 73 yaşındaki çocuğu, “Hiç yok” dedi. “Hemen kontrol ettireceğim.” Bunun şu ana kadar olup olmadığı ve ne şekilde olduğu belirsizliğini koruyor.

Alphonse Schuhbeck

Çünkü Perşembe sabahı yapılan bir test, Schuhbeck’in web sitesindeki telefon numaralarını arayan herkesin artık Münih’teki yaşlı kadınla karşılaşmadığını gösteriyor. Bunun yerine, aynı duyuru tüm numaralarla birlikte gelir: “İstenen çağrı ortağı şu anda müsait değil” – vb. Basında çıkan haberlere göre, işe yaramayan yaşlı kadınınki dışında numaralar web sitesinde önceden listelenmişti.

Karışıklığın Schuhbeck’in karşı karşıya olduğu yaklaşan hapis cezasıyla bir ilgisi olabilir: Ekim ayında üç yıl iki ay hapis cezasına çarptırıldı; yaklaşık 2.3 milyon avro vergi kaçırdığı söyleniyor. Alfons Schuhbeck, aslında bir yıl boyunca normal şekilde çalışmasına izin veren karara itiraz etti.

Belki de web sitesindeki görünüşte yanlış olan telefon numaralarının ima ettiği gibi, işine o kadar kolay devam edemiyor. Bild tarafından nasıl olduğu sorulduğunda, Bavyeralı şef basitçe “İyiyim” yanıtını verdi. 90 yaşındaki Münihli, haftalarca süren telefon teröründen sonra aynı şeyi söyler miydi?