Songül Karlı ve eski eşi mahkemede karşı karşıya geldi

Leila

Global Mod
Global Mod
Türkücü Songül Karlı, kendisini 100 milyon lira dolandırdığını argüman ettiği eski eşi Metin Yüncü ile mahkemede karşı karşıya geldi.

Türkücü Songül Karlı 5 yıl evli kaldığı ve 2017 yılında boşandığı eski eşi Metin Yüncü tarafınca 100 milyon lira dolandırıldığı teziyle şikayetçi olmuş ve Yüncü’nün içinde bulunduğu 3 kişi hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ kabahatinden 3’er yıldan 10’ar yıla kadar mahpus istemiyle dava açılmıştı.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Metin Yüncü, müşteki Songül Karlı ve tarafların avukatları katıldı.

Savunmasını yapması için kelam verilen sanık Metin Yüncü, Songül Karlı ile evlenmedilk evvel arsa ve emlak işi yapan bir şirkette yönetici olduğunu ve ekonomik durumunun fazlaca güzel olduğunu söylemiş oldu.

Florya’da satılık bir arsa olduğunu ilandan öğrendiğini belirten Yüncü, “Ancak sonrasındasında satıştan vazgeçildiği için burayı alma fikrinden mecburen vazgeçtik. Tam olarak tarihini hatırlamamakla bir arada eski eşimden 2009 ya da 2010 yılında boşandım. Eski eşim ile evliyken Songül ile yaşamaya başladım. Bu niçinle birinci eşimden mutabakatlı olarak boşandık. 2012 Nisan ayında Songül ile evlendik. Bu evlilik 5 yıl sürdü. 2017 yılında da boşandık. Eski eşimle yaşamaya başladık. Hâlâ da eski eşimle yaşıyorum. Songül Karlı’ya ‘MİT’te tanıdıklarım var, Ulusal Emlak’ta tanıdıklarım var’ formunda rastgele bir şey söylemedim. Recep Demet isimli şahıs Konya’da yaşar fakat ben MİT lideri olduğu ve cumhurbaşkanının sağ kolu olduğu tarafında de rastgele bir beyanda bulunmadım. Songül Karlı’ya ilişkin Sultanbeyli’ndeki arsayı o periyot ekonomik olarak sıkıştığı için satmaya karar verdik. Vekaletname verildiği vakit, Songül yerin satışı için vekalet verdiğini biliyordu. Yerden gelen 170 bin liralık parayı da kolluk etabında verdiğim sözümde dediğim üzere kullandım. Songül’e eski eşimle olduğum tarafında ileti gidince ‘Ben sana yapacağımı biliyorum’ demeye başladı. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

” BİRİKİMLERİM GİTTİ “

Müşteki Songül Karlı ise tabirinde, “Dürüst olmak her vakit uygundur. Hiç güzel değil. Söylenenlerin hiçbiri yanlışsız değil. İnanılmaz hoş bir kıssa çıkarmışsın. Tebrik ediyorum. Benim burada ne işim var ya ben manyak mıyım? Ben medyaya mal olmuşum. Evli değilken oldu bu işler. ‘Ben MİT’teyim’ dedi. Konya’da MİT Bölge Lideri Recep ile çalıştığını söylemişti. Yerin satış olayı da evlenmedilk evvel gerçekleşti. Bana teminat olarak verileceğini söyleyerek vekaletname aldı. Benim çocuğumun geleceğiydi. Vekaletnamenin içeriğini okumadım. Lakin çabucak sonrasında verdiğim vekaletnamenin satış yetkisini de kapsadığını arsa satılınca öğrendim. Ben verdikleri söze katılmıyorum. Hoş bir senaryo yazmışlar. Çok küçük yaştan beri sanatçı olarak yapmış olduğum tüm birikimlerimi beni dolandırarak benden alan sanıktan şikayetçiyim.” dedi

Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.