Serkan Çağrı’nın Samsak Döveci suçlamalarına Elif Buse Doğan’dan karşılık

Leila

Global Mod
Global Mod
Son günlerin tanınan türküsü Samsak Döveci, türküyü bir arada yorumlayan lakin sonrasındasında farklı başka yayınlayan Elif Buse Doğan ve Serkan Davet içinde krize niye oldu.

TRT Müzik’te yayınlanan ‘Nefesten Sese’yi bir arada sunan müzikçi Elif Buse Doğan ve klarnet sanatkarı Serkan Davet, Kütahya yöresinden ‘Samsak Döveci’ isimli türküyü programlarında seslendirdi. Türkü, ‘langıdı lang lang’ kelamlarıyla toplumsal medyada ağır ilgi gördü.

Lakin türkü, Elif Buse Doğan ve Serkan Davet içinde bir krize niye oldu. Doğan’ın türküyü tek başına seslendirip tekli olarak çıkarmasına Davet reaksiyon gösterdi. Akabinde Davet da, türküyü kendi takımıyla bir daha çalarak öteki bir soliste söyletti ve bu türlü dijital platformlarda paylaştı.

Davet mevzuyla ilgili olarak, “Buse, küme olarak yaptığımız parçayı, kendine mâl etmeye çalıştı. Hakkaniyetli bir davranış olmadı, bana ayıp etti. Kardeşim üzere gördüğüm birinden bu biçimde bir davranışı hiç beklemezdim. Yakıştıramadım” diyerek reaksiyon gösterdi.

“HAYRETLER İÇERİSİNDEYİM”

Elif Buse Doğan da gelen yansılar üzerine Instagram hesabından yaptığı açıklamada haksız yere maksat gösterildiğini, Serkan Çağrı’nın “Tek başına okuyamazsın, yapıtı ben buldum, etik değil, kimseye yedirmem bu yapıtı, telif attırırım” demesi üzerine türküyü birlikte çıkarma sonucu aldıklarını ve tüm düzenlemeler bittikten daha sonra Çağrı’nın vazgeçtiğini duyurdu.

“beraber hazırladığımız single ortada duruyorken kendisi yapıtı diğerlerine okutarak 1 Nisan’da single olarak çıkarmıştır. Akabinde gazetelere ‘Buse türküyü kendine mâl etmeye çalıştı’ diyerek nasıl tezat bir durumun içine sokmaktadır, hayretler içerisindeyim” diyen Doğan, “her insanın bin bir tane sıkıntısının olduğu bu vakitte bu biçimde komik bir şeyin içine çekilip, sizleri meşgul ettiğim için özür dilerim” notuyla açıklamasını sonlandırdı.

ELİF BUSE DOĞAN’IN AÇIKLAMASININ TAMAMI:

Elif Buse Doğan, bir arada çıkaracakları tekli için hazırlanan basın bültenlerini ve kapak fotoğrafını da paylaştı: