“Onu böyle tanıyamazsın”

Leila

Global Mod
Global Mod
Ev
panorama
Heidi Klum tamamen değişti: “Onu böyle tanıyamazsınız”

50. yaş gününden kısa bir süre önce Greek Vogue dergisi, Heidi Klum’a hiç yakışmayan bir kapak fotoğrafında yer alıyor. Tepkiler karışık.

Anne Vorvorringer

Bolca ışıltı, bolca abartı: Heidi Klum burada Vanity Fair Oscars Party'de tanınıyor.

Bolca ışıltı, bolca abartı: Heidi Klum burada Vanity Fair Oscars Party’de tanınıyor.Michael Tran/AFP

Heidi Klum’un görünüşü değilse, göze çarpmıyor. 49 yaşındaki odaya girerse tüm gözler onda olmalı. Bu zaten kıyafetler tarafından işaret ediliyor: Model en son Elton John’un Oscar partisinde kimsenin gerçekten göz ardı edemeyeceği kanarya sarısı çığlık atan bir elbiseyle görüldü. Çizgiler boyunca tüylü bir kabus: Bibo odaya girdi.

Sadece birkaç gün sonra tamamen farklı bir tablonun ortalıkta dolaşmasına insan oldukça şaşırıyor. Greek Vogue’un kapağında, normalde etrafını saran tüm o şatafat ve çember içinde neredeyse unutulmuş olan bir Heidi Klum görülüyor.

Klum’un kapağında yer aldığı Vogue Yunanistan, yalnızca dördüncü yıl dönümünü kutlamakla kalmıyor, aynı zamanda Bergisch Gladbach’tan Almanya’ya yapılan ihracatın çok yakında 50. yılını dolduracağını da kabul ediyor. Ancak fotoğraftaki yorumlar oldukça rahatsız edici: Heidi Klum olduğunu yazmanız gerekiyor, aksi takdirde onu tanıyamazsınız diyor.

Yaratıcı ve moda yönetmeni Nicholas Georgiou, çekim için doğallıktan yanaydı, model neredeyse makyajsız görünüyor. Yorumlarda sessiz makyajdan da bahsediliyor, ancak yalnızca Vogue sayfasında: “Yüzüne ne yaptı? Neredeyse tanınmıyor.” Klum, Instagram’daki yorum işlevini devre dışı bıraktı, kapağı yalnızca dergi yapımcılarına kısa bir teşekkürle yayınladı.

Her zaman iç giyim modeli

Onlar da, önde gelen kapak yıldızlarıyla biraz daha dalga geçiyorlar: “Vogue Yunanistan, Heidi Klum’un onur konuğu olduğu dört yılını kutluyor! Ünlü süper model, 50. yaş gününü kutlamadan hemen önce fotoğraflandı ve etkileyici kariyeri, kusursuz stili, sevgi dolu ailesi ve onu şimdi mutlu eden her şeyi şimdi Nisan yıldönümü sayısında özel olarak anlatıyor.

Azaltılmış, şeffaf görünüm, Klum’un kendisinin farklı bir yanını gösterebildiği o ender görünümleri anımsatıyor. Bir keresinde bir röportajda kendisi hakkında “Asla bir podyum modeli olmadım,” dedi ve küçümseyici yorumların yelkenlerinden rüzgarı çıkardı.

“Kıyafetlere asla sığmıyorum. Her zaman çok fazla kıvrımım vardı, her zaman bir iç çamaşırı modeliydim, daha Almanya’dayken ve modellik yarışmamı kazandığımda bile, her zaman iç çamaşırı ve mayo giyiyordum çünkü yüksek moda için her zaman fazla kıvrımlıydım” diyor Klum o zamanlar.

Yine de Sports Illustrated’tan Victoria’s Secret’a, Vogue ve Elle’nin kapaklarına kadar yolunu yaptı. TV şovları ve reklam anlaşmaları ona evlat edindiği ülke olan ABD’de büyük bir servet ve büyük bir ün kazandırdı. Karl Lagerfeld’in onun hakkında onu tanımadığını söylemesi, büyük olasılıkla ek bir dikkat artırıcı olarak anlaşıldı.