Model, kendisine yöneltilen taciz iddialarını geri çekti

Leila

Global Mod
Global Mod
Ev
Kültür
Marilyn Manson: Model, kendisine yöneltilen taciz iddialarını geri çekti

Müzisyeni cinsel tacizle suçlayan Ashley Smithline, şimdi de başka kadınlar tarafından manipüle edildiğini iddia ediyor.

Anne Vorvorringer

ABD'li müzisyen Marilyn Manson

ABD’li müzisyen Marilyn MansonRichard Shotwell/Invision/AP

Model Ashley Smithline, Haziran 2021’de Marilyn Manson’a dava açan dördüncü kadın oldu. O sırada ABD’li müzisyenle çıkarken psikolojik, cinsel ve fiziksel tacize uğradığını söyledi. Smithline davasında, Manson’ın kendisine tecavüz ettiğini, cinsel tacizde bulunduğunu, kesip kırbaçladığını ve ayrıca bacağına baş harflerini kazıyarak onu “damgaladığını” iddia etti.

Bu dava, modelin kendisini temsil etmemeyi veya avukatının ayrılmasının ardından yeni bir avukat tutmayı seçmesinin ardından kısa süre önce bir yargıç tarafından reddedildi. İddiasını geri alabilirdi ama Smithline farklı bir yol seçti.

Şimdi, Perşembe günü Los Angeles Yüksek Mahkemesinde dosyalanan ve People dergisiyle paylaşılan bir yeminli ifadede, rock’çıyı zihinsel, cinsel ve fiziksel tacizle suçlamak için “manipüle edildiğini” iddia ediyor.

Smithline, artık “yanlış” olduğuna inandığı iddiaları halka açıklaması için aktris Evan Rachel Wood ve diğerleri tarafından kendisine baskı yapıldığını söylüyor. “Tecavüz ve saldırı iddialarını ele almaları için Evan Rachel Wood ve ortaklarının baskısına boyun eğdim. [Manson] Bunu yükseltmek doğru değil” diye yazıyor ABD dergisinden alıntılanan açıklamada. Wood temsilcisi, bu hesabı People’a yalanladı.

Davaları Evan Rachel Wood (

Evan Rachel Wood (“Westworld”) dava dalgasını başlattı. Manson daha sonra ona hakaretten dava açtı.Angela Weiss/AFP

Smithline, yeni ifadesinde 2010 yılında Manson ile “kısa süreli, rızaya dayalı bir cinsel ilişki” yaşadığını söylüyor. On yıl sonra, bir toplantı için birkaç kadın onunla temasa geçti. Bir noktada Evan Rachel Wood ve Esmé Bianco’nun başına gelenlerin kendisinin de başına geldiğine inanmaya başladı.

Marilyn Manson, kendisine yöneltilen iddiaları sürekli olarak reddediyor.

Manson, Smithline’ın orijinal iddialarını defalarca reddetti ve ilişkilerinin – diğer suçlayıcılarla olan ilişkileri gibi – rızaya dayalı olduğunu söyledi. Mahkeme belgelerinde “Bu kadınlardan hiçbirini taciz etmedim, saldırmadım, tecavüz etmedim, tehdit etmedim veya onların iddia ettiği gibi davranmadım” dediği aktarılıyor.

Evan Rachel Wood ve Esmé Bianco, Marilyn Manson davasındaki en önemli seslerdi. Dava, Wood’un Şubat 2021’de Instagram’da müzisyen tarafından birkaç yıldır çeşitli şekillerde taciz edildiğini söylediği bir açıklama yayınlamasının ardından başladı. Aynı gün daha sonra dört kadın daha Wood’un iddialarına katıldı.

Gerçek adı Brian Warner olan Manson, iddiaları hemen yalanladı. İddialar nedeniyle plak şirketi kendisiyle olan işbirliğini iptal etti, bir sanatçı ajansı onunla yollarını ayırdı ve 54 yaşındaki oyuncu daha sonra dizilerden de çıkarıldı. Yalnızca Manson’ın eski karısı Dita Von Teese onu savundu: Kamuya açıklanan ayrıntılar, kendisinin ve Manson’un bir çift olduğu yedi yıl boyunca yaşadığı kişisel deneyimlerle uyuşmuyordu.

1999’dan 2006’ya kadar bir çiftti: Marilyn Manson ve dansçı Dita Von Teese.imago

2009 ile 2011 yılları arasında Manson’a “saldırı, tecavüz ve kendi kaderini tayin hakkına karşı diğer suçlar” nedeniyle hukuk davası açan aktris Esmé Bianco, bu yılın Ocak ayında mahkemede anlaşmaya vardı. Her iki taraf da anlaşmazlığı çözmeyi kabul etti.

Çeşitli diğer hukuk davaları zamanaşımı nedeniyle reddedilmiştir. Los Angeles Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmaların sonuçları halen derdesttir. Ve: Sadece Ocak ayında, şu anda 44 yaşında olan başka bir kadın, müzisyene karşı hukuk davası açtı. Manson’u ilk olarak 1995 yılında bir tur otobüsünde gösterdiği performanstan sonra taciz etmekle suçluyor. Davacının belirttiği gibi, o sırada 16 yaşındaydı.