Johnny Depp – Amber Heard davasında şoke eden sözler: “Kişilik bozukluğu var”

Leila

Global Mod
Global Mod
Son yılların en çekişmeli davalarından biri olan Amber Heard ve Johnny Depp davası devam ediyor. Davada son olarak Heard’ün kişilik bozukluğu olduğunu belirten bir psikolog ile birlikte Depp’in eski menajeri ve polis memurlarının sözlerine yer verildi. Şahitlerin tanıklıklarıyla devam eden davada Depp’in tavrı ise dikkat çekti.

Amber Heard’ün 2018 yazında kaleme aldığı ve Johnny Depp’in ismini vermeden kendisine cinsel ve fizikî olarak şiddet uyguladığını belirttiği makaleden daha sonra Depp mesleğinde çöküşe geçmiş ve bir epeyce sert tenkidin gayesi olmuştu.

Şimdi Depp, bir daha prestijini kazanmaya çalışırken Heard ile münasebetine ilişkin tüm özel ayrıntılar da mahkemede ortaya dökülüyor.

Görülen son duruşmada da birbirinden enteresan sözler ortaya çıktı. Johnny Depp’in eski menajeri Christian Carino, Elon Musk’tan ayrıldıktan daha sonra Heard tarafınca kendisine gönderilen e-postaları mahkemeye anlattı.

ELON MUSK’A HİÇ AŞIK OLMAMIŞ

Heard, Tesla’nın kurucusuyla Mayıs 2016’da Depp’ten ayrıldığı sıralarda çıkmaya başladı ve çift, sonraki yıl ağustos ayında ayrıldılar.

Lady Gaga’nın eski nişanlısı olan yetenek casusu Carino, görüntü sözünde Heard ile Musk’ın bir ilgi ortasında olduğunu doğruladı. Carino, Heard’ün Musk ile Johnny Depp’ten daha sonrasında çıkmaya başladığını belirtti. Ayrıyeten Heard ve Carino içinde geçen yazışmalar da mahkemede okundu.

7 Ağustos 2017’deki bir e-postada Heard, Carino’ya şunları söylemiş oldu: “Ayrılıkla başa çıkmak… İşlerin halka açılmasından nefret ediyorum. Bak hayli üzgünüm.”

Carino, Heard’e şu cevabı verdi: “Ona aşık değildin. Bana 1000 sefer yalnızca boşluk hissettiğini söylemiş oldun.”

Carino’ya bu e-postada ne demek istediği sorulduğunda Heard’ün Elon Musk’a hiç aşık olmadığını söylemiş oldu. Heard’ün bir daha sonraki e-postası ise şu biçimdeydi: “Biliyorum lakin yas tutmak ve kendi vaktimde uygunlaşmak için vakit istedim.”

DEPP’E OLAN HİSLERİ DEVAM ETMİŞ

Aynı sohbetteki öteki bir e-postada da Heard, şu biçimde dedi: “Bundan nefret ediyorum, bir daha bir adam dikenlere tek başıma düşmeme müsaade veriyor.”

Heard, “Onları bıraktığım ve bunun üzere şeyleri ortaya koyduğum için bana kızgınlar” diyerek durumu açıklıyor. Heard’ün yazdıklarına Carino ise şöyle karşılık veriyor: “Ünlülerle çıkmayı bırakırsan tüm bunlardan kaçınabilirsin.”

E-postada ne demek istediği sorulduğunda, Carino mahkemeye “şahsi hayatınız ile basında olmaktan hoşlanmıyorsanız, ünlü beşerlerle çıkmayın” dedi.

Carino mahkemeye, Mayıs 2016’da boşanma davası açtıktan daha sonra Heard’ün Depp’e olan hislerinin devam ettiğini ve Musk ile çıkıyor bulunmasına karşın onunla uzlaşmak istediğine inandığını söylemiş oldu. beraberinde Carino’ya gönderdiği bir e-postada Heard, Depp’e atıfta bulunarak “Lütfen ona onu sevdiğimi söyle” dedi.

“DEPP İLE GÖRÜŞMEK İSTEYEN KENDİSİYDİ”

Mahkemede, 2016 yazında Heard’ün Carino’dan Depp ile bir görüşme ayarlamasını istediği de söylendi. Carino, o sırada Depp’in süreksiz bir yasaklama buyruğuna tabi olduğunu ve Heard’ün görüşmeleri sırasında “onu asla buyruğu ihlal etmekle suçlayamadığını” söylemiş oldu. Görüşme ise Depp’in kümesi The Hollywood Vampires ile turneye çıktığı devirde San Francisco’da bir arkadaşının konutunun art bahçesinde gerçekleşti.

Carino, meskenin sahibi geri geleceğini söyleyene kadar birkaç saat sohbet ettiklerini söylemiş oldu. Konuşmaya devam etmek için bir otel odası kiraladılar lakin orada Depp ve Heard’ün tartışmaya başladığını belirtti.

HEARD’DEN KENDİSİNİ KESMESİNİ İSTEMİŞ

Ancak bu toplantıdan daha sonra yaşananlar mahkemeye bir ses kaydı ile yansıdı. Depp’in Heard’den kendisini bıçakla kesmesini istediği, “Benden nefret ediyorsun” dediği bir ses kaydı dinlendi.

Buna karşın, 16 Ağustos 2017’de Heard Carino’ya e-posta gönderdi: “O kadar epey not yazdım ki, ona birini verebilir misin? Nasıl ve nereden başlayacağımı bilmiyorum. Sonunda bekarım, kalbim ve zihnim pak. Yalnızca onu sevdiğimi bilmesini istiyorum.”

9 Haziran 2018’de de Heard, bir bildiride Carino’ya “Tanrım onu özlüyorum” yazdı.

ŞİDDET GÖRÜP GÖRMEDİĞİ DOĞRULANAMIYOR

100 milyon dolarlık davada dinlenen şahitlerden biri de Memur Hadden’di. Memur Hadden, rastgele bir faydalanma görmediğini ve Heard’ün kırmızı yüzünün köpekleri öldüğü için ağlamaktan kaynaklanabileceğini söylemiş oldu.

LAPD memuru William Gatlin mahkemeye kendisi ve bir meslektaşının o gece 22.24’te Heard’ı tekrar görmeye gittiğini söylemiş oldu.

Heard’ün bir arkadaşı olayla ilgili olarak New York Polis Departmanı’nı aramış ve onlar da onu denetim etmek için geri dönmek istemişler. Mahkemeye, memur Gatlin’in beden kamerasından alınan ve onların binaya girdiklerini ve çatı katına giden koridordan yürüdüklerini gösteren imgeler gösterildi.

Görüntülerde, Heard’ün arkadaşı Josh Drew kapıyı açtı ve öbür polislerin oldukcatan geldiğini söyleyerek memurları ayrılmaya ikna etmeye çalıştı, fakat içeri girmekte ısrar ettiler. Memur Gatlin, Drew’un iş birliği yapmadığını belirtti.

Memur Gatlin, içeri girdiklerinde kimsenin kendileriyle konuşmaya istekli görünmediğini söylemiş oldu.

“CAM KIRIĞI YA DA DAĞINIKLIK YOKTU”

Memur Melissa Saenz de önce kaydedilmiş bir görüntü ile duruşmaya katıldı. Kendisine Depp ve Heard’ün 21 Mayıs 2016’da paylaştığı çatı katı dairesini ziyareti soruldu.

Saenz, “Onu aile içi şiddet mağduru olarak tanımlamadım” dedi ve çatı katında cam kırılması yahut dağınıklık da dahil olmak üzere rastgele bir ispat görmediğini kelamlarına ekledi.

Bredehoft, “Asansöre geri döndüğünüzde hatırladığınız bir şey var mı?” diye sordu. Saenz, “Çatı katından etkilendiğimi hatırlıyorum, ne kadar büyük ve güzeldi” diye yanıtladı.

Ancak Madden ve Saenz’in tabirleri Heard’ün şiddet gördüğünü belirttiği tabirlerle uyuşmuyor.

AMBER HEARD İÇİN ŞOKE EDEN TEŞHİS

Duruşmada dikkat çeken bir öbür isim de uzman şahit Dr. Shannon Curry’di. Klinik ve isimli psikolog olan Dr. Curry, mahkemeye verdiği demeçte, Heard’ün, duygusal dengesizlik ve dikkat arayan davranış kalıplarına sahip şahıslarda bulunan iki durum olan Borderline Kişilik Bozukluğu (BPD) ve Histrionik Kişilik Bozukluğu (HPD) ile uyumlu özelliklere sahip olduğu kararına vardığını söylemiş oldu.

Dr. Curry, geçen yılın başlarında Depp’in avukatları tarafınca iki eski sevgili içindeki yasal savaştaki belgeleri incelemek ve münasebetlerinde partner şiddeti ile dengeli olabilecek davranışları belirlemek için işe alındığını tabir etti.

Curry mahkemeye verdiği demeçte, “Bayan Heard’ün değerlendirmesinin sonuçları iki tanıyı destekledi: Borderline Kişilik Bozukluğu (BPD) ve Histrionik Kişilik Bozukluğu (HPD)” dedi.

ABARTI DAVRANIŞLAR

Curry, Depp ile olan bağlantısından daha sonra Heard’ün travma daha sonrası gerilim bozukluğunu (PTSD) büyük ölçüde abarttığı kararına vardı ve aktrisin gözünde aktörün idealize edildikten daha sonra bir çöpe dönüştüğünü söylemiş oldu.

Dr. Curry, Heard’ün BPD’sinin temelde terk edilme korkusu ile irtibatlı olduğu ve bu durumdaki birinin bunu durdurmak için umutsuz teşebbüslerde bulunma eğiliminde olduğunu kaydetti. “Çok çok davranışlar olabilir” dedi.

Curry, bu rahatsızlıkların bir kararı olarak, Heard üzere birinin bir arkadaşlık yahut bağın başlangıcında cazibeli görünebileceğini, lakin sonrasındasında kolay kolay karanlığa düşebileceğini de kelamlarına ekledi.

Depp’in şahidi Shannon Curry, teşhisin Heard’ün evvelki ruhsal değerlendirmelerinin incelenmesinden, iki kere direkt muayeniçin ve bir mahkeme olan Minnesota Çok İstikametli Kişilik Envanteri (MMPI) testine katılmasından geldiğini söylemiş oldu.

KAHVE VE ŞEKERLEME OLMADAN GELMİYOR

Dava sırasında Johnny Depp’in davranışları kimi alışkanlıkları da dikkat çekti. Depp, duruşma sırasında elinde siyah bir defterle görülürken ortalarda sık sık çizim yaptığı gözlemlendi. Ayrıyeten ünlü oyuncunun yanından şekerlemeleri eksik etmediği ve dört gündür her gün ortasında kahve olduğu düşünülen bir termosla mahkemede yerini aldığı dikkat çekti. Ünlü oyuncunun yüksek ölçüde alkol ve uyuşturucu husus kullandığı biliniyor.