Chris Rock, Will Smith’le dalga geçiyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Ev
panorama
Oscar’daki tokattan sonra: Chris Rock, Will Smith ile dalga geçiyor

Bir yıl önce Oscar tarihinin en büyük skandalı patlak verdi. Şimdi komedyen Chris Rock da aynı şeyi yapıyor ve Will Smith’in karısının bir ilişkisi hakkında şaka yapıyor.

Manuel Almeida Vergara

Geçen yıl Oscar'daki kıskaç:

Geçen yıl Oscar’daki kıskaç: “Hala acıyor,” dedi Chris Rock şimdi.dpa

Will Smith’in komedyen Chris Rock’ı Oscar sahnesinde canlı ve renkli tokatlamasının üzerinden neredeyse tam bir yıl geçti. Rock, tıbbi bir durumun neden olduğu saç dökülmesinden muzdarip olan aktörün karısı Jada Pinkett Smith’in kelliğiyle dalga geçmişti.

Will Smith’in daha sonra sahneyi basıp komedyene vurması, Oscar tarihinin en büyük skandallarından biri oldu: Smith, organizasyon Akademisi’ndeki tüm etkinliklerden on yıl süreyle men edildi; Ayrıca 12 Mart’ta Los Angeles’ta yapılacak ödül töreninde benzer olayların yaşanmaması için özel bir kriz ekibi kurmuş.

Peki Chris Rock bu unutulmaz geceyi nasıl hatırlıyor? Şimdi de Netflix’te gösterilecek yeni sahne programında “Evet, oldu, bir yıl önce Oscar’larda yenildim” cevabını verdi. “Hala acıyor!” Rock, kurban gibi davranmak istemediğini söylüyor. The Oprah Winfrey Show gibi talk showlarda bu konuda asla sızlanmayacak. Sonunda bunun için kendi platformunu buldu.

Jada Pinkett Smith, sadakatsizliğini açıkça dile getirmişti.

Netflix’te Selective Outrage adıyla yayınlanan sanatçının yeni programı olduğu söyleniyor. Ve Rock’ın zaten yıllardır husumet içinde olduğu rakibine karşı doğru bir şekilde mücadele ettiği. Birincisi, komedyen ikisi arasındaki adaletsiz güç dağılımından bahsediyor: “Smith, bir filmde Muhammed Ali’yi oynadı – sizce bu rol için seçmelere katıldım mı?” diyor Rock. “Animasyon filmlerinde bile piç benden uzun. Ben bir zebrayım ve o bir köpekbalığı,” diyor komedyen, çiftin iki seslendirme ilişkisine atıfta bulunarak.

Jada Pinkett Smith’in kendisinden yaklaşık 20 yaş küçük olan müzisyen August Alsina’ya sadakatsizliği söz konusu olduğunda şov gerçekten zorlaşıyor ve aktrisin kendisi de kamuoyunda tartışmıştı. “Karısı, oğlunun erkek arkadaşıyla yapıyordu. Normalde bu saçmalıktan bahsetmezdim,” dedi Rock yeni komedi programında. “Onu, onun beni incittiğinden çok daha fazla incitti.”

Gösterinin başlığı “Seçici Öfke” – “Seçilmiş öfke” gibi bir şey – tesadüf değil. Rock, ABD’deki çoğu insanın işvecilikten ve gösteriş yapma dürtüsünden bu şekilde muzdarip olduğunu açıklıyor; sığ şakasının gerçekten Smith’in Oscar’daki saldırısına yol açtığından şüphe ediyor. Sonuçta, karısının ilişkisi öğrenildikten sonra, oyuncu her yerde şaka yaptı – ama Rock’a göre, bunun bedelini ödemek zorunda kaldı. Chris Rock, “Herkes ona ‘orospu’ dedi ve bunun için kime tokat atıyor?” diye soruyor ve anında yanıt “Ben” oluyor.