Ankara Sinema Şenliği’nde heyecan sürüyor

celikci

New member
Ankara Sinema Şenliği güne 84 yaşındaki direktör Jerzy Skolimowski’nin yönettiği, bu yıl Cannes Sinema Şenliği Heyet Özel Mükafatı kazanan Aİ / EO ve şenliğin konuğu olarak Ankara’ya gelen ve sinemasının birinci gösterimine katılan Bee Thiam Tan’ın sineması Tiong Bahru Toplumsal Kulübü/ Tiong Bahru Social Club’ın gösterimiyle başladı.

Ulusal Uzun Sinema Yarışı kapsamında Çiğdem Sezgin’in yönettiği “Suna”, Soner Caner imzalı “Mukavemet” ve Onur Ünlü’nün yönettiği “Bomboş” birinci sefer Ankara izleyicisi ile buluştu.

Erkek hükümran dünyada istediği biçimde yaşamaya çalışan, yersiz yurtsuz bir bayanın öyküsünü mevzu edinen “Suna” sinemasının gösterimi daha sonrasında direktör Çiğdem Sezgin, başrol oyuncuları Nurcan Eren ve Tarık Pabuççuoğlu’nun iştirakiyle söyleşi gerçekleşti.

“Öykü kolaylıkla örüldü”

Çiğdem Sezgin, “Filmin hikayesini kurmadan evvel yalnız ve fakir bir bayan karakter yaratmaya karar vermiştim. Suna o denli oluştu, kimsesiz ve hiç bir geliri olmayan bir bayan üzerine öykü kurmaya karar vermiştim. Devamında Veysel diye bir karakter yarattım. Suna’yı Veysel’le evlendirdim ve daha sonrasında hikaye basitçe örüldü” dedi.