Amber Heard ve Johnny Depp davasında eski iletiler okunuyor: Onu öldürmek istemiş

Leila

Global Mod
Global Mod
Son günlerde dünya basınının gündemine oturan Hollywood’un ünlü çifti Johnny Depp ve Amber Heard’ün dava süreci çapraz sorgularla devam ediyor. Amber Heard’ün, kendisini “kadın döven” olarak tanımlamasından daha sonra rol alacağı bir hayli üretimden çıkarılan ve saygınlığını kaybeden Depp, eski eşine dava açtı. Dava kapsamında, Depp’in yakın vakitte tacizle suçlanan Marilyn Manson üzere arkadaşlarıyla içinde geçen iletiler okundu.

Aktör Johnny Depp’in eski eşi Amber Heard’e karşı açtığı karalama davası ikinci haftasında devam ediyor. Her şey Amber Heard’ün Washington Post’ta yazdığı ve aile içi istismara maruz kaldığını argüman ettiği yazısıyla başlıyor.

İkilinin inişli çıkışlı ilgisi sonlandıktan daha sonra 2018’de kaleme alınan yazının Depp’in mesleğine mâl olduğu belirtiliyor.

10 gün evvel Fairfax, Virginia’daki yasal hesaplaşmanın başlangıcında, Heard’ün avukatları, Depp’in uyuşturucu ve alkol kullanırken ona fizikî ve cinsel akında bulunduğunu söylemiş oldu. Perşembe günü, Depp’e aktör Paul Bettany, müzikçiler Patti Smith ve Marilyn Manson ile hekimi ve güvenlik şefi Stephen Deuters ile paylaştığı metin iletileri hakkında sorular da soruldu.

DEPP’TEN İTİRAF GELDİ

Ayrıyeten çift, birbirlerini şiddet uygulamakla suçlarken bir kayıtta Depp, Heard’e baş attığını itiraf etti, lakin bunun, burnunu kırabilecek derecede olmadığını belirtti. Kayıtlara göre; Heard sonrasındasında, öyküyü farklı anlatmakla tehdit ediyor.

Depp sonrasındasında Heard’ün babasına “Çok ileri gittim ve sana kelam veriyorum tekrar olmayacak” söylemiş olduğini belirtiyor.

Heyet üyelerine, Heard tarafınca çekilen, Depp’in mutfak dolaplarını deldiği ve kendisine bir kavanoz şarap döktüğü bir görüntü gösterildi. Görüntüde Depp’in küfür ederek bağırdığı da duyuluyor.

“YASA DIŞI OLARAK GÖRÜNTÜYÜ ÇEKTİ VE SONUNDA GÜLDÜ”

Depp görüntüye şu karşılığı verdi: “Açıkçası makus vakit içinder geçiriyordum. Neyle ilgili olduğunu bilmiyorum ancak savunduğunuz kişi tarafınca yasa dışı olarak kaydedilmesi, öbür fotoğraflar ve teyp kayıtları ile pek uyumlu. Görüntüyü çekerken benden saklamaya çalıştı ve sonunda güldü. İşin en enteresan kısmı buydu” dedi.

Depp, biroldukça bildirisinde Amber Heard için, “canavar” terimini kullanıyor. Mahkemede, Depp ile Bettany içinde 2013 ve 2014 yılları içinde geçen ve Heard’e ziyan verme isteğini anlatan iletiler okundu: “Onu yakmadan evvel onu boğalım!!!”

AMBER HEARD DE JOHNNY DEPP’E VURDUĞUNU İTİRAF ETTİ

Heard de mahkemede Depp’e vurduğunu itiraf etti.

Heard’ün avukatı Ben Rottenborn, Depp’e, Heard’ün kendisine yardım etmek için ne kadar efor sarf ettiğini bilip bilmediğini sordu ve mahkemeye, Heard’ün kocasını bırakması halinde kendi kusmuğunda boğulabileceği kaygısı yaşadığını lisana getirdiği bir ses kaydını dinletti.

Heard’ün avukatları, Depp’in sık sık içip bayılacak kadar uyuşturucu kullandığı için Heard’ü taciz ettiğini inkar etmesinin hiç bir inandırıcılığının olmadığını savunuyor.

ELTON JOHN, PAUL BETTANY, MARILYN MANSON…

Heard’ün avukatları, 2013’te Depp’in Heard ile olan romantizminin birinci evrelerinde ayık bulunmasına yardımcı olan Elton John’dan gelen metin bildirilerini okudu. Depp, müzikçiye yazdığı iletide eski karısı Vanessa Paradis’i kendisine karşı yeni kız arkadaşının beynini yıkamaya çalışan bir “Fransız gaspçı” olarak niteledi.

Depp, Patti Smith’e gönderdiği kısa bildiride da 2014’te New York’a yaptığı bir ziyaretin akabinde, Heard ile sarhoş olup arbede ettiğini ve epeyce hayal kırıklığına uğradığını söylüyor.

“KENDİ MESLEĞİNİ YENİDEN KENDİ BİTİRDİ”

Heyet üyelerine ayrıyeten Depp’in uyuşturucuları koruma ettiği bir kutu gösterildi.

Heard’ün avukatları, Depp’in Karayip Korsanları serisinden atılması dahil olmak üzere işleri kaybetmesinin niçininin, Heard’ün 2018’deki yazısından bağımsız olduğunu göstermeye çalıştı. Depp’in mesleksel prestijine verilen zararın kendi davranışlarıyla ilgili olduğunu argüman ediyorlar.