Yeni çıkan kitaplar

celikci

New member
Kasım ayının ikinci haftasındayız. Bu haftada da yepisyeni kitaplar raflardaki yerini aldı. Sizler için yeni çıkankanlardan seçtiklerimiz…

Kırmızı Pelerin

Çocuklukta yaşanan bir tacizin, bu tacizin koyu gölgesi altında geçen yılların, yalnızlığın, kimsesizliğin, her şey bitti derken açılan yesyeni kapıların, özetlemek gerekirse uygunuyla kötüsüyle macera dolu, dokunaklı bir ömrün öyküsü bu; epeyce saf bir aşk kıssası aslında.

Sayfa: 424

Durdurulamayan İnsanlık

Afrika savanlarından Grönland buzullarına kadar tüm dünyaya biz beşerler hükmediyoruz. Pekala bu büyük ve gizemli gücü nasıl elde ettik? Durdurulamayan İnsanlık hayaletlerden ruhlara, hükümetlerden şirketlere, tuhaf ve gizemli şeyler hakkında öyküler yazmak için bu gücü nasıl kullandığımızı anlatıyor.

Sayfa: 176

Surname

Nefes nefese bir Osmanlı mâcerası…İskender Pala’nın her zamanki ehil kaleminden…

Sayfa: 408

Kayıp Yüz

Genç bir kız dairesinden aşağı düşüp ölmüş, mesken arkadaşı öteki kız ise ortadan kaybolmuştur. İntihar olaylarına sürülen Suat Zamir genç kızın vefatını araştırmaya başlar. Bu sırada Emniyet`e gelen gizemli bir bayan, kocasının onu öldürdüğünü söyler.

Sayfa: 272

Fotoğraftaki Yüz

Çocukken kaçırılmış olduğu bilgisi Jessica’nın fikirlerini altüst eder. O kaçırılma olayından daha sonra bulunduğuna dair bir bilgi de yoktur. etrafındaki herkese, her şeye farklı gözlerle bakmaya başlayan Jessica için hayatını geri kazanmanın yolu geçmişe yönelik ipuçlarını takip edip tüm bu gizemi çözmektir.

Sayfa:312

Mutluluk Tuzağı – Çabayı Bırak Yaşamaya Bak

Dr. Russ Harris, kitabında yer verdiği teknikler ve uygulamalarla gerilim, dert ve depresyon epidemisinin yaşandığı günümüz dünyasında, hayatı nasıl daha manalı ve dolu dolu yaşayacağımıza dair ihtilal niteliğinde bir yol rehberi sunuyor. Harris’in evvelki edisyonu önemli bir revizyondan geçirerek adeta bir daha yazdığı Memnunluk Tuzağı kitabını okuduktan daha sonra, mutluluğa dair algınız büsbütün değişerek daha tatmin edici bir hayatın kapısını aralayacaksınız.

Sayfa: 400

Kusama: Takıntılar Aşklar ve Sanat – Elsa Maceraları

“Sanatım yalnızca benim bakılırsabildiğim sanrılardan geliyor. Beni rahatsız eden yanılsamaları ve takıntılı imajları heykellere ve fotoğraflara çeviriyorum.” Yayoi Kusama

Sayfa: 128

Madam Arthur Beyefendi ve hayatındaki Her Şey

Mine Söğüt olağan dışı romanı Madam Arthur Beyefendi ve omurundaki Her Şey’de okurları Kara Yalı’nın karanlık odalarında dolaştırarak kimlik buhranları, iktidarla ilgileri, karabasanları ve endişeleriyle yüzleşmeye, varoluşun temeli olan kaosun ortasından geçmeye davet ediyor.

Sayfa: 192

Şahbaz’ın Eşsiz Yılı 1979

Mine Söğüt, Şahbaz’ın Olağanüstü Yılı 1979’da, okurları bir sefer daha gerçek denen korlaşmış alevle temasa davet ederek ülkenin tahminen de en karanlık periyodundan cesurca sayfalar açıyor.

Sayfa: 400

Huzursuzlar

Anı ve kurmacanın kusursuz bir harmanı olan Huzursuzlar, muharririn roman üçlemesinin birinci meselai oluşturuyor.

Sayfa: 312