Ufuk Enginler, 700 dolarını çaldığını sav ettiği Metin Özkan hakkında hata duyurusunda bulundu

DeSouza

New member
Ufuk Enginler, çantasında bulunan 700 doları çaldığını tez ettiği MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin eski basın danışmanı Metin Özkan hakkında kabahat duyurusunda bulundu. Enginler’in avukatı Cesim Parlak, Özkan’ın, “montaj” ve “iftira” açıklaması üzerine, savcılık müracaatının yapılmasının mecburî hale geldiğini söylemiş oldu.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin eski basın danışmanı, gazeteci Metin Özkan’ın restoranda yemek yediği bir bayanın çantasından para aldığı sav edilen manzaralar paylaşılmıştı. Metin Özkan’ın imgelerin akabinde “Görüntüler montaj. Bana iftira atılıyor. Avukatlarım gereğini yapacak” demişti.

Bu açıklama üzerine, parası çalındığı tez edilen Ufuk Enginler, avukatı aracılığı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulundu.

Gazete Duvar’da yer alan habere bakılırsa, avukat Cesim Parlak’ın imzasını taşıyan dilekçeye göre, olay 23 Aralık 2021 akşamı yaşandı. Enginler, arkadaşları C. K. ve Z. Ş. ile restoranda yemek yiyordu. Kısa bir süre daha sonra, üçlünün bir tanıdığı da masaya geldi. Bu kişi, masadakilere Metin Özkan ile birlikteindeki bir kişinin kendisini ziyarete geleceğini birlikte oturmalarında bir mahsur olup olmadığını sordu.

Enginler ve öteki iki kişi, sorun olmayacağını belirterek Özkan ve birlikteindeki kişiyi de masaya davet etti. Enginler ve arkadaşları masadakilerden müsaade isteyerek restorandan ayrılma hazırlığı yaparken Metin Özkan’ın çantandan bir şey aldığı güvenlik kameralarına yansıdı. Enginler, restorandan ayrıldıktan daha sonra çantasını denetim ettiğinde 700 dolarının olmadığını gördü.

Enginler, durumu restoran idaresine de iletti. Restoran sahibi, kamera kayıtlarını izlediklerini ve parayı alan kişinin Metin Özkan olduğu bilgisini verdi. Enginler olayın ortaya çıkması halinde Özkan’ın kendisine de ziyan verdirebileceğini düşündü ve sessiz kaldı. Lakin hırsızlık manzaralarının Yenicağ’da yayımlanmasından daha sonra Özkan hem toplumsal medyada imgeyi yalanladı tıpkı vakitte çıktığı TV kanalında imaj için “montaj” dedi ve kendisine iftira atıldığını söylemiş oldu.

Enginler’in avukatı Parlak dilekçesinde “Şüphelinin, işin kolayına kaçarak hırsızlığı kapatmak için imgelerin montaj olduğunu savunmasının ardına sığınması ve müvekkileyi kendisine iftara atmakla suçlaması kabul edilemez. Kuşkulu epey açık bir biçimde, müvekkilenin çantasından 700 dolar çalmıştır ve hırsızlık cürmünü işlediği kamera imgeleri ile sabittir” dedi.

Ufuk Enginler, kamera imajlarının ortaya çıkmasının akabinde “Metin Özkan’dan şikayetçi olmadım. Biraz siyasi tarafınca çekindim, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin danışmanı olmasından” açıklamasını yapmıştı.

Tıklayın – bayanın çantasından para aldığına dair manzaraları paylaşılan gazeteci Metin Özkan: “Saçma sapan montaj, iftira bir haber”

TIKLAYIN – Metin Özkan’ın parasını çaldığını sav eden Ufuk Enginler: Bahçeli’nin danışmanı olmasından korktum, şikâyetçi olmadım

Metin Özkan’ın para çaldığına dair haberlere erişim pürüzü