Korkusuz müellifinden Yıldıray Çiçek ve Ahmet Yiğit Yıldırım’a: 5 tetikçiniz konutumu bastı

DeSouza

New member
Korkusuz müellifi Memduh Bayraktaroğlu, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek ile İdeal Ocakları Genel Lideri Ahmet Yiğit Yıldırım’ın kendisini maksat aldıkları günün akşamında meskeninin basıldığını söylemiş oldu.

“Ülen sempatik hergeleler, ülen külhanbeyi keratalar, sevdiklerimden ne istiyorsunuz?” diye soran Bayraktaroğlu, “Benimle bir hesabınız var ise şayet benimle uğraşın, sevdiklerimle değil. Yani: Birazcık delikanlı olun… Birazcık…” dedi.

Bayraktaroğlu, o geceyi bugünkü köşesinde şöyleki anlattı:

Gece saat 11’de odamda çalışırken zil çaldı. Çocukluğumdan kalan alışkanlıkla: “Hayırdır” deyip kalktım, kapıya yöneldim… Bu ortada, “kim olabileceğini” düşündüm… Tahminen alt katımızda oturan pahalı hekim dostumdu… Kapıyı açmadan önce… Her vakit olduğu üzere: “Kim o?” diye seslendim… Genç bir erkek sesi: “Çiçek Sepeti’nden geliyoruz” dedi… “Size gönderilmiş çiçeği teslim edeceğiz de…”. Son derecede saygılıydı… “Bugün benim yaş günüm değil, eşimin yaş günü değil, evlilik yıl dönümümüz değil, kimmiş bu çiçekleri gönderen, ismini söyleyin” dediğimde: “Gönderenin ismi yazmıyor” derken sesi titredi… “bu biçimde çiçeği bana gönderen firmanızın ismini ve telefonunu verin” dedim: “Çiçek Sepeti dedim ya” diye biraz da zıt yapınca… Gündüz, İdeal Ocakları Lideri ve MHP Genel Lider Baş Danışmanının bana yönelik tehdit ve hakaretleri geldi geçti gözlerimin önünden… “bu biçimde” diye seslendim ben de birebir nazik ses tonuyla… “Jandarmayı arayayım, onlar gelince açayım kapıyı…”. Ve… Elimde telefon varmış üzere 15-20 saniye bekledikten daha sonra sesimi daha da yükseltip: “Komutan ben Memduh Bayraktaroğlu’yum” dedim… “Evimizin kapısında biri var ve bana çiçek getirdiğini söylüyor lakin alışılmış ki ben kapıyı açamıyorum bana bir grup gönderseniz de……” dediğim anda kapıyı tekmelemeye…

Genel Liderlerine hakaret ettiğim için hesabını sormaya geldiklerini haykırmaya başladılar ve: “Komutan, şu anda kapımı kırmaya çalışıyorlar lütfen ivedi edin” dediğimi duyar duymaz süratle kaçtılar… Bu ortada pencereden baktığımda beş ya da altı kişi kadar karaltı gördüm… daha sonra da telefonumu alıp karakolu aradım… Az daha sonra grup geldi… Ve olan biteni anlattım…

Ne olmuştu?

MHP önderi Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği konuşmasında 6 ve 9 sayılarını göstermesi gündem olmuştu. Bunun üzerine müellif Memduh Bayraktaroğlu, Bahçeli için “69 durumunu nereden biliyor acaba” biçiminde bir paylaşımda bulunmuştu. İdeal Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Bayraktaroğlu’na toplumsal medya hesabından, “köpek” demiş, gazeteciyi “Tasmanı boynuna ötürüp gezdireceğimizden kuşkun olmasın” diyerek tehdit etmişti.

Dava Ocakları Genel Lideri Yıldırım’ın toplumsal medya üzerinden Bayraktaroğlu’na hakaret ettiği tweet’i şu biçimde: