Davutoğlu’ndan çiftçilere: Gelecek Partisi iktidarında tarım birinci önceliğimiz olacak

DeSouza

New member
Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Sakarya’da çiftçilerle bir ortaya geldi. Davutoğlu, “Çiftçilerimize kelam veriyorum; Gelecek Partisi iktidarında tarım birinci önceliğimiz olacak” dedi.

Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Sakarya Vilayet Başkanlığı’nın evvelki gün düzenlediği iftar öncesinde çiftçiler ve esnaf ile bir ortaya geldi. Davutoğlu, Sakarya ziyaretlerine, Ferizli ilçesine bağlı Gölkent mahallesinden başladı. Gölkent mahallesinde epeyce sayıda çiftçi, Davutoğlu’nu traktörleriyle karşıladı. Çiftçiler, ziraî üretimdeki yüksek maliyetlere reaksiyon göstererek Davutoğlu’na, “Mazot alamayacak durumdayız, gübre alamayacak durumdayız, nasıl ekeceğiz biz tarlalarımızı” diye kaygı yandı.

Davutoğlu, çiftçilere, “Alın terini silen çiftçilerimizin alın teri mübarek olsun. Çiftçilerimize kelam veriyorum; Gelecek Partisi iktidarında tarım birinci önceliğimiz olacak” dedi. Davutoğlu, sonrasındasında Çark Caddesi esnafını ziyaret etti.

Davutoğlu, iftarda yaptığı konuşmada ise Sakarya’nın siyasi davalarının simge kenti olduğunu belirtti. Sakarya’ya 2019’da yaptığı ziyareti anımsatan Davutoğlu, “Sakarya benim için pahalıdır. Şayet cesaretli yürekli insanların çıktığı yeni bir yol var ise o yolun başlangıç noktası Sakarya’dır ve Sakarya’nın kıymetleridir. Bu yolun meşalesini Sakarya’da yakmışız. Üstat Necip Fazıl’ın Sakarya üzerinde anlattığı davanın bedelleri ne ise o pahaları ihya edene, baş tacı yapana kadar yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.