AKP’li belediye lideri heyelanı basına haber veren vatandaşı darbetti: Yakasından çekti, itekledi, hakaret ve tehdit etti

DeSouza

New member
Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde heyelanda, temelinin oturduğu yerin yarısı kayan, 4 katlı ve 8 daireli bina, yıkılma riskiyle karşı karşıya kaldı. Binadakilerden kimileri konutlarını boşalttı, tehlikeye karşın kalmayı sürdürenler de davetinde bulundu. Bu sırada gelen Belediye Lideri Ali Aydın, heyelanı basına haber verdiğini öne sürdüğü Eyüp Emin Erdoğan‘ı yakasından tutarak çekiştirip, itekledikten daha sonra tehdit ve hakaretlerde bulundu.

Bu anları görüntüleyen DHA muhabirini de engellemek isteyen Aydın, “Bu şahıslar belediyeye müracaat etmeden basına bilgi veriyorlar” dedi.

Köprübaşı ilçesine bağlı Fidanlı Mahallesi’nde geçen hafta meydana gelen heyelanda, temelinin oturduğu yerin yarısı kayan, 4 katlı ve 8 daireli binada yıkılma tehlikesi oluştu. Binada yaşayanlardan kimileri, dairelerinden ayrılarak, ilçede kiralık konuta taşınırken, bazıları de yıkılma riskine karşın kalmaya devam etti. Mahalle yolunun bir kısmının da çöktüğü heyelanda yaşadıkları kaygıyı DHA’ya anlatanlar, yardım beklediklerini söylemiş oldu. Meskeninin önündeki asfalt yolun çöktüğünü anlatan Fatma Hanım Altunkaya, “Yolun altındaki toprak kaydı. Meskenimiz de tehlikede. Ahırım var, ineklerim var. Onlar da tehlikede. Yağmur yağdığı vakit konut çökebilir diye korkuyorum” dedi.

Yakasına yapıştı, tehdit etti

Toprak kayması niçiniyle ilçede kiraya çıktığını belirten Nazmi Altunkaya ise “Biz belediyeye dilekçe verdik, ‘Yol ve bina tehlikede’ dedik. Yollar esasen daima çatlamış. Kaygıdan konutlarımızda yatamıyoruz. Konut heyelanda masraf diye gittim ilçe merkezinde kirada oturuyorum” diye konuştu.

Bina sakinlerinin açıklama yaptığı sırada mahalleye gelen Köprübaşı Belediye Lideri Ali Aydın, heyelanı basına haber verdiğini öne sürdüğü Eyüp Emin Erdoğan’ı yakasından tutarak çekiştirip, itekledikten daha sonra tehdit ve hakaretlerde bulundu. Aydın, bu anları görüntüleyen DHA muhabirini de engellemek istedi. Yolda rastgele bir tehlike olmadığını savunan Aydın, “Vatandaş kendi kendine telaffuzlarda bulunuyor. hiç bir makama müracaatları yok. Meskenin sahibi Nusret Altunkaya’dır. Kendisi burada değil. Başka arkadaşlar Eyüp Emin Erdoğan’ın kışkırtmasıyla sağda solda kasıtlı yaygara koparıyorlar. Ne Büyükşehir Belediyesi’ne ne de belediyemize bir müracaat olmadı. Yolda rastgele bir ziyan yok, olsa aslına bakarsanız biz müdahale ederiz. Tedbiri belediye alır. Bu bireyler belediyeye müracaat etmeden basına bilgi veriyorlar” dedi.

Eyüp Emin Erdoğan ise “Güzelce oturup anlatıp anlaşmak varken uygunsuz sözler bize saldıran belediye liderini kınıyorum” diye konuştu.