42 yıllık “sahte mimar” bilgileri anlattı: İnşaattan anlarım, kimse şüphelenmedi

DeSouza

New member
Sahte diplomayla tam 42 yıl mimarlık yapan Avni Tekinaslan, “Benim hiç bir mezuniyetim yok. Lakin inşaat işinden anlarım. O yüzden şantiyelerde kimse benden kuşku etmedi” dedi.

Antalya’da düzmece mezuniyet süreksiz evrakı hazırlayıp kendisini Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 1980 yılı mezunu olarak tanıtan Avni Tekinaslan, neredeyse yarım asır boyunca ömrünü bu meslekten kazandı.

Hürriyet’e konuşan Tekinarslan, “niçin bu biçimde bir şey yaptım bilmiyorum. Ancak inanın hiç bir projeye imza atmadım. Yalnızca yürütülen projeleri denetledim. esasen o projelerde de gerçek mimarlar vardı. Aslında benim hiç bir mezuniyetim yok. Fakat inşaat işinden anlarım. Ailemin inşaat işleriyle uğraşıyordum. O yüzden şantiyelerde kimse benden kuşku etmedi. İnsan ömrüne ziyan verecek hiç bir projede yer almadım. Ailem dahi diplomamın düzmece olduğunu bilmiyordu” dedi.

Tekinarslan, “Çok üzgünüm bütün gece uyuyamadım. Herkese rezil rüsva oldum. Şu an emekliyim fakat bundan daha sonra ne olacak onu da bilmiyorum. Yalnızca pişmanım ve hayli üzgünüm. Sanırım kullanıldım ve bir kenara atıldım. Bundan daha sonraki hayatımın nasıl şekilleneceğini de hiç bilmiyorum” diye konuştu.

TIKLAYIN – Antalya’da onarımlarda da nazaranv alan kişi geçersiz mimar çıktı; soruşturma başlatıldı