En İyi iOS Strateji Oyunları

Hasan

New member
iPhone’larında strateji tarzı oyun oynamayı sevenlerin sayısı oldukça fazla. Gelişmenin zaman aldığı bu tip oyunlar emek ve zaman istiyor. Tabi para ile gelişme modelini tercih etmezseniz.

Zaman ve emek harcayarak ya da para ile gelişerek oyun oynayanlarının en büyük düşmanı ise ilk başta çeşitli hackler kullanan art niyetli kullanıcılar. Bunların yanında kötü grafik, buglar, ilgisiz müşteri hizmetleri gibi oyunseverleri soğutan unsurlar da mevcut.

Bir çok oyun yapımcısı, bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için bir dizi önlem alıyor. Sürekli geliştirmeler yaparak, bug ya da hack gibi oyuncuları soğutan unsurların önüne geçiyor.

Biz de 2022 yılında iOS’da yani iPhone ve İPad’lerinde oynayabilmek için strateji oyunu tavsiyesi arayanlara en iyi iOS strateji oyunlarını listeledik. Listede oyunlarla ilgili kullanıcı puanı, geliştiricileri, indirilme sayıları ve yapılan olumlu/olumsuz yorumları bulabilirsiniz. Liste alfabetik olarak yapılmıştır.

1- Age of Civilization 2 Lite

Puanı: 3,2

Geliştiricisi: Lukasz Jakowski Games

Boyutu: 535 MB

Gereken iOS Sürümü: 7.1.2 ve üstü

Fiyatı: 19,99 TL

App Store’daki en iyi ve en kötü yorum

Oyun bence güzel offline olarak iyi vakit geçirebilirsiniz ve bunu yaparken genel hatalara kesin rastlayacaksınız. Bunlar seste cızırtı, oyunun her 15-20 turda çökmesi ve save’leri cok geriden alması olacak. Umarım düzeltilir.

Oyunu heyecanla aldım, hevesim boşa söndü. Oyun yüklenmiyor. Lütfen bununla alakalı geri dönüş yapın. Ciddi bir yazı gibi duruyor fakat gerçekten üzgünüm. Lütfen yardım edin. 20 tl boşa gitmesini istemiyorum. Onun yerine farklı oyunlar alınabilir.

2- Clash of Clans

Puanı: 4

Geliştiricisi: Superce

Boyutu: 190

Gereken iOS Sürümü: 9.0 ve üs

Fiyatı: Ücrets

Oyun İçi Satın Alımla

Taş Yığını 34,99
Taş Torbası 69,99 T
Taş Çuvalı 134,99 T
Taş Kutusu 349,99 T
Taş Sandığı 699,99 T
Bir Cep Dolusu Taş 6,99 T
İnşaatçı Paketi 34,99 T
İnşaatçı Paketi 69,99 T
İnşaatçı Paketi 134,99 T
Belediye Binası Başlangıç Paketi 6,99 T
App Store’daki en iyi ve en kötü yoru

Görseli düzen
Gelmiş geçmiş en iyi telefon oyunlarından biri tartışmasız. Alanında da en iyisi

Görseli düzen
1)Küreselin acil eski haline dönmesi gerekli çünkü klan bulmak çok zor ve bu şekilde sosyalleşilemiyor

2)İnşaat süreleri biraz daha kısaltılmalı 8 gün süren şeyler var ve 8 günde hiçbir şey yapamıyorsun gereksiz oyuna giriyorsu

3)Ölmeyen birlikler geri kullanılmalı çünkü hem iksir israfı hem zaman kayb

4)Biraz daha oyuna bağlayıcı şeyler yapılması gerekiyor kısa sürede ilerlenebilsin çünkü belli süre sonra sıkıcı hale geliyor.

Clash of Clans iOS İndir

3- Clash of Kings

Puanı:
4,3
Geliştiricisi: ELEX Technology Holdings Co., Ltd.
Boyutu: 242 MB
Gereken iOS Sürümü: iOS 8.0 ve üstü
Fiyatı: Ücretsiz
Oyun İçi Satın Alımlar:
  • Küçük Altın Kesesi 34,99 TL
  • Büyük Altın Kesesi 69,99 TL
  • Altın Tepeciği 134,99 TL
  • Altın Dolu Çuval 349,99 TL
  • Altın Dolu Kutu 699,99 TL
  • Monthly Gift 169,99 TL
  • Biraz Altın 6,99 TL
  • A bit of gold 1,99 TL
  • A little Gold 2,99 TL
  • A shipment of gold 579,99 TL

Clash of Kings muhteşem oyun, clash of clansdan daha iyi herkese tavsiye ederim.
Çoğu krallığın kralı paket satıyor. Düşünsenize rakip zannettiğiniz kişiyle savaşmak rekabet etmek için siz para harcıyorken adamlar 400 tl olan paketleri 250- 300 tl’ye satıyorlar. Nasıl rekabet edeceksiniz ? Hileli oyun. Oynamaya değmez. Aç indir oyunu. Nakit 100.000 Tl harca, yine de kral olamazsın. 1 Dolar bile harcamayan bir hilecinin soytarısı gözcüsü hırsızı olursun. Silin gitsin. İndirmediyseniz de hiç indirmeyin insanı kanser eder.

Clash of Clans iOS İndir

4- Clash Royale

Puanı: 4,5

Geliştiricisi: Supercell Oy

Boyutu: 158 MB

Gereken iOS Sürümü: 9.0 ve üstü

Fiyatı: Ücretsiz

Oyun İçi Satın Alımlar:

Taş Kesesi 34,99 TL
Taş Kovası 69,99 TL
Taş Fıçısı 134,99 TL
Taş Vagonu 349,99 TL
Taş Dağı 699,99 TL
Avuç Dolusu Taş 6,99 TL
Barbar Çanağı Arena Paketi 6,99 TL
P.E.K.K.A’nın Oyun Evi Arena Paketi 6,99 TL
Büyü Vadisi Arena Paketi 34,99 TL
İnşaatçının Atölyesi Arena Paketi 34,99 TL

Görseli düzenle
Oyun çok güzel, iki yıldan daha uzun süredir oynuyorum. Eskiden efsanevi adaletsizliği olduğunu düşünüyordum ama gerçekten ilerleyince gelmeye başlıyorlar. Ayrıca yeni gelen güncellemeler ile bu adaletsizliğin kalktığını düşünüyorum. Seviye sorunu için; oyuncular ikiye ayrılıyor, kartları yükseltenler ve yükseltmeyenler. İki tarafta da iyi oynayanlar olduğu için 11 seviye ile 7. Seviye bile karşıya gelebiliyor, özellikle de lig 1’de. Yani bu iki grup da çok olduğu için bu durumun tek çözümü kartlarınızı yükseltmek olacaktır diye düşünüyorum, iyi oyunlar.

Görseli düzenle
Yapılan savaşlarda kaç el üst üste kaybettim ve hala kaybediyorum. Ben 3 4 iksirli kartları atmaya iksir bulamazken adamlar 6 7 iksirli kartları peş peşe atıyor, garip bu yüzden 3 yıldır oynadığım oyunu bugün sildim.

Clash Royale iOS İndir