Ece Erken’den reddi miras sonucu

Leila

Global Mod
Global Mod
Avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun uğradığı silahlı akın kararı vefat etmesinin akabinde güç günler geçiren sunucu Ece Erken, aldığı sonucu toplumsal medya hesabından takipçileri ile paylaştı.

Sunucu Ece Erken’in avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 27 Ocak gecesi İstanbul Bakırköy’de bir balık restoranında uğradığı silahlı taarruz kararı ömrünü kaybetmişti. Eşinin vefatından daha sonra güç günler geçiren Ece Erken, aldığı sonucu Instagram hesabından takipçileri ile paylaştı.

Erken, “Eşimi fazlaca sevdim ve onu hasretle anıyorum fakat merhum eşimi yıllardır gelir kapısı olarak bakılırsan ve merhum olduktan daha sonra hâlâ görmeye devam eden bu berbat beşerlerle ismimin daha fazla yan yana gelmesini istemiyorum. Biz gönülden bağlıydık, o denli kalacağız. Reddi miras yapıyorum. Herkese sevgi ve saygılarımla” sözünü kullandı.

Ece Erken’in paylaşımı.

“İFŞA OLACAKLAR!”

Ece Erken, geçen günlerde Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun meskeninin müsaadesiz kiraya verildiğini söylemişti.

Yansısını toplumsal medya hesabından lisana getiren sunucu, “Kim ne haksızlık, dolandırıcılık yaptıysa, kim eşime ilişkin olan meskeni müsaadesiz kiraya verdiyse, en az katiller kadar ifşa olacak! Lakin hayat ne garip, bu ucuzluklara artık şaşırmıyorum. Meğerse hepsi açmış. Başınıza gelmedikçe anlamazsınız” iletisini paylaşmıştı.

“ALLAH’IN ADALETİNE VE YARGIYA GÜVENİYORUM”

Erken, daha evvel de toplumsal medya hesabından eşinin ismini kullanıp, çek yazanlara seslenmişti:

“Rahmetli eşimin boş çekini alıp, daha sonradan doldurmak…. Merhum eşime borcu varken alacağı varmış üzere göstermek… Bu çeki yazan erdemsizler yüzünden katledilmesine niçiniyet veren; sebep olan, vicdanen yaşamaması gereken en büyük şerefsiz… Seninle ilgili daha gerçekler çıkmamışken ki her şey ortaya çıkacak inşallah… Allah’ın adaletine ve yargıya güveniyorum.”