Boris Becker, Lilly hakkında küfürler savuruyor ve Almanya ile hesaplaşıyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Ev
panorama
Boris Becker, Lilly hakkında küfürler savuruyor ve Almanya ile hesaplaşıyor

İngiliz bir günlük gazeteye verdiği röportajda tenis efsanesi, cezaevinde kaldığı süreden bahsediyor ve eşi Lilly Becker’ı eleştiriyor.

Franz Becki

Boris Becker, Berlin'de düzenlediği basın toplantısında.  British Telegraph'a verdiği bir röportajda tenis efsanesi sözlerini esirgemedi.

Boris Becker, Berlin’de düzenlediği basın toplantısında. British Telegraph’a verdiği röportajda tenis efsanesi sözlerini küçümsemedi. FutureImage/Görüntü

Tenis efsanesi bir kez daha manşetlere çıkıyor. Boris Becker geçtiğimiz günlerde British Telegraph’a hapishanedeki deneyimlerinden bahsettiği bir röportaj verdi.

Becker, yaklaşık beş yıldır ayrı kaldığı karısı Lilly’de bir tek güzel saç bırakmadı. “Çocukların yolunu bulması için zeki ebeveynler gerekir. Barbara çok zeki, ”dedi atlet ilk karısı Barbara Feltus hakkında. 13 yaşında bir oğlu olan Lilly Becker’a gelince, karar daha az gurur vericiydi.

Memleket ile karmaşık ilişki

Sharlely ile aynı noktaya gelmeyi umuyorum. Ama henüz orada değiliz. Her zaman doğru veya yasal olarak doğru olmayan bir görüşü var” diye vurguladı tenis yıldızı. Lilly Becker’ın yanıtı gecikmedi. Bild gazetesine verdiği demeçte, “Boris, çevresinin geri kalanından daha zeki olduğunu düşünüyor gibi görünüyor” dedi. Lilly Becker, “Bu yüzden oğluna karşı yükümlülüklerini bir an önce yerine getirmesini sabırsızlıkla bekliyorum” diyor.

Telegraph’a verdiği söyleşinin sonunda anavatanı Almanya ile olan oldukça karmaşık ilişkisinden de bahseden sporcu, kariyerinin başından beri Almanya’da çok az anlayışla karşılaştığını iddia etti: “Siyah bir kadınla evlendim. Onunla çocuklarım var. ‘Siyahların Hayatı Değerlidir’ hareketi diye bir şeyin olmadığı 90’larda ırkçılıktan bahsetmiştim.” Becker, Almanlara ne kadar ırkçı olduklarını göstermek için kız arkadaşıyla çıplak fotoğraflar çektiğini söylüyor.

Almanya ile gergin ilişkisinin nedeni ise sürekli olarak şahsına yönelik eleştirilerde bulunması, “Çünkü bazen rahatsız oluyorum. Dünyanın en ünlü Almanlarından biri olabilirim ama muhtemelen ülke dışında ülkemden daha popülerim. Ancak bunun bir nedeni var ve bununla gurur duyuyorum” dedi.